m

Get your business to the new heights in no time. It’s super easy with BoostUp.

 

Polub nasze sociale:

Zadzwoń do nas: +48 579 223 563

Jak zdobyć fanów i polubienia na Facebooku?

Jak zdobyć fanów i polubienia na Facebooku?

Jak zdobyć fanów i polubienia na Facebooku? Każdy zadaje sobie pytanie, jak zdobyć więcej polubień na swoim fanpage’u. Jeśli prowadzisz profil swojej firmy na Facebooku i chcesz, żeby coraz większa grupa odbiorców widziała Twoje materiały, nie możesz zapomnieć o tym magicznym liczniku, który oprócz zasięgów buduje zaufanie. Liczba polubień na Facebooku działa jak opakowanie produktu w sklepie. Fanpage, który posiada 100 polubień będzie jak Huawei. A fanpage na którym zebraliśmy 10 000 polubień będzie jak nowy model iPhone firmy Apple. Liczba polubień i fanów na profilu nie musi wcale odzwierciedlać jakości produktu. Tak jak Huawei nie zawsze będzie gorszy od iPhone’a. Nie mniej jednak liczba fanów daje nam pewną przewagę!

Grupy tematyczne

Dołącz do kilku ciekawych grup o tematyce Twojego fanpage’a, zacznij udzielać się i wchodź w dyskusje z innymi użytkownikami! W odpowiedzi możesz podlinkować udostępniony post z Twojego profilu, który będzie pasował do poruszanego tematu. Twórz interesujące i angażujące treści na swoim fanpage’u, aby móc dzielić się nimi na grupach. Oczywiście wszystko z głową i rozsądkiem! W innym wypadku Twoja osoba lub firma będzie kojarzona negatywnie. Albo jeszcze lepiej! Załóż własną grupę tematyczną i bądź liderem w swojej branży!

Interesujące treści

Jeżeli Twoje treści będą chętnie generowały aktywność (lajki, udostępnienia, komentarze) to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje treści zostaną wyświetlone innym użytkownikom, którzy mogą być zainteresowani tematyką Twojego fanpage’a. Jak zdobyć fanów i polubienia na Facebooku? Przykład angażującego posta poniżej:

Jak skutecznie reklamować swoją firmę na Facebooku?

Przekieruj ludzi ze strony internetowej na Facebooka!

Jeżeli masz stronę internetową, to nie zapomnij umieścić na stronie odnośników do Facebooka, Instagrama, LinkedIn, itd. Może to być w górnej lub dolnej belce strony. Możesz użyć także wtyczek lub poprosić programistę, aby zamieścił tzw. ucho na stronie – to element po lewej lub prawej stronie, który użytkownik może wysunąć i bez przechodzenia na stronę sprawdzić podstawowe informacje o Twoim profilu, a także polubić Twój fanpage!

Znajomi

Twój znajomy, którego poprosiłeś o polubienie Twojego fanpage’a prawdopodobnie nie będzie Twoim Klientem, ale może skutecznie podbijać zasięgi Twoim postów lajkując, udostępniając i komentując. Tak więc czemu nie poprosić swoich wszystkich znajomych na Facebook’u, aby zostawili lajka na Twojej stronie? Minusem tego rozwiązania jest fakt, że w przyszłości kiedy będziemy chcieli sprawdzić w statystykach naszego fanpage’a, kim są nasi Klienci (fani), nasze statystyki będą przekłamane. Podobna sytuacja będzie miała miejsce przy tworzeniu grupy podobnych odbiorców, którą możemy wykorzystać w kampanii Facebook Ads. Sam zdecyduj czy zapraszanie znajomych, aby zdobyć więcej page like’ów to dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Jak zdobyć fanów i polubienia na Facebooku?

Przeczytaj nasz wywiad dla portalu „Fakty i Mity” o tym, jak przenieść swój biznes do sieci!

Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak skutecznie reklamować swoją firmę na Facebooku!