m

Get your business to the new heights in no time. It’s super easy with BoostUp.

 

Polub nasze sociale:

Zadzwoń do nas: +48 579 223 563

Skuteczna reklama Twojej firmy w Internecie

Jak przenieść firmę do Internetu? – Wywiad dla portalu „Fakty i Mity”

Jak przenieść swoją firmę do Internetu? Pandemia koronawirusa unieruchomiła wiele firm. Dziś coraz więcej przedsiębiorców zastanawia się, jak przenieść swój biznes do internetu. Kto ma szansę zaistnieć online? Rozmawiamy o tym z Tomaszem Frączakiem, ekspertem marketingu internetowego.

Jaką firmę można przenieść do internetu? Bo chyba nie każdy ma możliwość zaistnieć w sieci?

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać inaczej, zasadniczo każdy biznes można przenieść do internetu. Weźmy choćby szkołę nauki jazdy. Z pozoru wydaje się, że nie ma ona możliwości prowadzenia swojej działalności w świecie wirtualnym. Przecież nie nauczysz kogoś jazdy samochodem bez zajęć praktycznych.

Jednak dzięki zaawansowanym technologiom mediów społecznościowych szkoła taka może oferować kursy teorii online, przeprowadzać w ten sam sposób próbne egzaminy teoretyczne, tworzyć webinary i transmisje na żywo. Rozwiązaniem na czasy takie właśnie jak obecna epidemia jest organizowanie płatnych lub bezpłatnych lekcji teorii online i oferowanie zainteresowanym osobom zniżki na kurs praktyczny. W taki sposób można pozyskać nowych klientów i budować świadomość marki.

Biznes istnieje wtedy, kiedy są klienci. Obecnie z racji pandemii, ale sądzę, że także i po niej, klienci będą szukać ofert w internecie, zatem każdy przedsiębiorca powinien pomyśleć o funkcjonowaniu online.

Najprostsze zadanie mają sklepy, bowiem sprzedaż przez internet jest mocno rozwinięta. Dostępne są różne platformy wspierające i ją, i obsługę klienta. Prawie wszystkie one oferują 30-dniowe okresy próbne, a część z nich może być dostępna za darmo. Jednym z bardzo popularnych platform do założenia strony internetowej ze zintegrowanym sklepem online w sposób prosty i intuicyjny jest Shopify. Z pewnością jedne branże będą miały łatwiej, inne trochę trudniej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odrobinę zmodyfikować swoje usługi w celu zarabiania na nich w sieci.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak promować firmę w internecie, to przeczytaj cały wywiad bezpłatnie klikając tutaj.

Skuteczna reklama Twojej firmy w Internecie

Tomasz Frączak – łódzki przedsiębiorca, absolwent studiów public relations w Wielkiej Brytanii. Doświadczony praktyk marketingu internetowego, założyciel i dyrektor zarządzający agencji social media Sparks Digital. Od kilku lat pomaga rozwijać polskie firmy na rynkach międzynarodowych.